16 stycznia 2015 w DZiKu przy Belwederskiej 44 odbędzie się Benefit na XVI Manifę. Wśród artystów zaproszonych przez działaczki Porozumienia Kobiet 8. Marca zobaczymy:

Karolinę Czarnecką - finalistkę 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, znanej z brawurowej przeróbki hitu Tiger Lillies Hera Koka Hasz LSD
Klipsy Panda - warszawski duet disco-punkowy
Adrenalin - pianistę łączącego muzykę klasyczną z elektroniczną
Niewolnice Izaura - warszawski teatr improwizowany

W trakcie koncertu odbędzie się również loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Do wygrania między innymi książki, bilety do kina i teatru, a także masaże i kurs stolarski dla kobiet. Będzie można także zaopatrzyć się w torby i przypinki z hasłami feministycznymi.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na organizację XVI Manify.

O organizatorze: Porozumienie Kobiet 8. Marca jest grupą nieformalną, niezależną od grantów i sponsorów. Choć nie dysponujemy zewnętrznymi środkami już od 16 lat organizujemy jedną z największych w Polsce demonstracji – Warszawską Manifę, a także serię towarzyszących jej spotkań, imprez, warsztatów i dyskusji.

O gwiazdach:

Karolina Czarnecka - Studentka IV roku Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkaraskiej w Białymstoku. Ważnym momentem w jej karierze był udział w finale XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego została wyróżniona Nagrodą Specjalną, przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Kolejnym istotnym momentem był występ podczas 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie znalazła się w gronie dziesięciu finalistek, wykonując m.in. piosenkę Hera, koka, hasz, LSD, cover zespołu The Tiger Lillies. Wykonanie stało się hitem internetu, uzyskując ponad 13 milionów odsłon. W 2014 roku artystka zadebiutowała na deskach teatralnych, w spektaklu Miłość blondynki w reżyserii Krystyny Jandy. Następnie dołączyła do obsady teatru POŻAR W BURDELU. Współpracowała także z Agatą Duda-Gracz.

Na jesieni 2014 roku ukazała się debiutancka płyta artystki, Epka pt:Córka. Jest to historia Tiny. Przyjechała tu do Warszawy z małej mieściny. Przyjechała ze snami, ma pudełka z sekretami i walizkę z mitami. Poza tym niewiele, co niedziela msza w kościele. Przyjechała ze wschodu, z ciemnej strony narodu. Nie ma kasy, nie ma prawka, przeciętna laska. Nic ciekawego, szkic, przymiarka i wprawka, zajawka.

Rusałki, czarownice, syreny, upiorzyce... Odłóżcie różańce, zacznijcie swe dzikie tańce!

www.czarneckakarolina.pl,

iTunes:https://itunes.apple.com/pl/album/hera-koka-hasz-lsd/id910468323?i=910468396

Adrenalin - pianista łączący muzykę klasyczną z elektroniczną. Igor Szulc - wokalista, pianista oraz autor muzyki i tekstów. Człowiek z fortepianem, który między klawisze wplata dodatkowo mniej lub bardziej dyskretne nuty elektronicznej ę dekadencji. Adre'n'Alin to klasyka vs. elektronika, kosmos vs. atom, adrenalina vs. spokój, brud vs. pełen szlif. Męski Adre spotyka kobiecą Alin. Łączą się. Początek muzycznej podróży Igora to rok 2007 i electroclashowy Thing na kompilacji Requiem Records Sleep Well v.3. W 2009 pojawia się Adre'n'Alin, jakiego znamy pod obecną postacią - poszukujący, eksperymentujący i bawiący się brzmieniami. Album: Cargo. EPki: The Postman, Monster Tonight, Helios,  Wraz z trio smyczkowym i basem Adren'alin wystąpił m.in. obok m.in. Royksopp, Modeselektor, Nicolas Jarr, Bonobo, oraz na festiwalach Heineken Opener, Before Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, All For Planet, Artenalia czy We Have Sound.

iTunes: http://goo.gl/fOYVkF

FB: https://www.facebook.com/AdreAndAlin

Klipsy Panda - warszawski duet disco-punkowy. Zespół Klipsy Panda powstał, żeby cieszyć, bawić i generować gruby hajs. My bawimy się świetnie, mamy nadzieję, że Wy także będziecie.

MIŁOŚĆ! POKÓJ!! KLIPSY PANDA!!!

Skład zespołu: Zenobia Wodorost - poezja, wino i śpiew Wojnardo da Vinci - klawisze, pady i struny.

FB: https://www.facebook.com/klipsypanda,

http://klipsypanda.bandcamp.com/releases

Plakat