Jak co roku zapraszamy na Manifę!

Nasze tegoroczne hasło brzmi: WSZYSTKIE JESTEŚMY U SIEBIE! Nie opisuje sytuacji faktycznej. Ono ma mówić: Halo! Wszyscy, którzy macie władzę i pieniądze, wszyscy, którzy się rozpychacie, wszyscy, którzy chcecie wyrzucać nas z kraju, mieszkań, z naszych ciał, wszyscy którzy stoicie na straży tego antyludzkiego porządku: USŁYSZCIE, tak, do cholery, jesteśmy tu WSZYSTKIE U SIEBIE. Nie możecie kupić kosmosu, ten kraj jest tak samo nasz, ten kraj jest tak samo krajem naszych sióstr uchodźczyń, krajem każdej osoby, która chce się w nim znaleźć.

W tym roku spotykamy się o 12:00 w Alei Wyzwolenia. Chcemy przejść obok miejsc ważnych na feministycznej mapie Warszawy Fundacja FeminotekaFundacja MaMa, Skłot Syrena) - aby pokazać, gdzie jesteśmy u siebie. 

Zawalczmy o to, byśmy wszędzie były u siebie! 

Towarzyszyć nam będą samby z całej Polski i barwna grupa happeningowa. Dla osób z dziećmi przygotujemy wraz z Fundacja MaMa także Kids Block, zaś dla osób z niepełnosprawnościami staramy się także o transport dostosowany do ich potrzeb.

16 stycznia 2015 w DZiKu przy Belwederskiej 44 odbędzie się Benefit na XVI Manifę. Wśród artystów zaproszonych przez działaczki Porozumienia Kobiet 8. Marca zobaczymy:

Karolinę Czarnecką - finalistkę 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, znanej z brawurowej przeróbki hitu Tiger Lillies Hera Koka Hasz LSD
Klipsy Panda - warszawski duet disco-punkowy
Adrenalin - pianistę łączącego muzykę klasyczną z elektroniczną
Niewolnice Izaura - warszawski teatr improwizowany

W trakcie koncertu odbędzie się również loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Do wygrania między innymi książki, bilety do kina i teatru, a także masaże i kurs stolarski dla kobiet. Będzie można także zaopatrzyć się w torby i przypinki z hasłami feministycznymi.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na organizację XVI Manify.

Nie ma rewolucji bez miłości, there is no revolution without sexual revolution, dlatego 14.02 zapraszamy Was na niesforne Niewalentynki. 
Już po raz 4. warszawska Manifa afiszuje się z dr Zofią Sadowską (1887-1960), lekarką, działaczką feministyczną i skandaliczną lesbijką. 
Punk, hip hop, protest-songi, lawina dźwięków i subtelne erotyczne dreszcze... wszystko w jeden wieczór. Tylko u nas, tylko z Wami!
To musi być miłość. To musi być rewolucja!

XV WIELKA MANIFA

RÓWNOŚĆ W SZKOLE, W PRACY, W DOMU

9 marca 2014 r. Plac Defilad